در مورد ساعت رومانسون


در مجموع رومانسون یک شرکت ساعت ساز سوئیسی با سابقه حدود 30 سال است که ساعت های آن از کیفیت میانی برخوردار می باشد شناخته شده که در بیشتر نقاط جهان از جمله ایران نمایندگی فروش دارد و اکثر محصولات آن قیمتی در حدود 500 الی 5 میلیون می باشد.

 

رومانسون اولین ساعت سازی بود بود که تانست ساعتت خیلی بلریک با ضخامت ۳.۸۹ را تولید کند. مدل ساعتی که طرفداران بسیار زیادی دارد. اما موفقیت بزرگ این برند کره ای زمانی شروع شد که اقدام به تولید ساعت مچی با صفحه رنگ رز‌گلد کرد و با این تولید نگاه های بسیاری از اروپاییان، به خصوص روس‌ها و مشتریان خانم، به سمت ساعت های خود جلب کرد. همه چیز برای این برند ساعت مچی داشت خوب پیش می رفت تا اینکه در سال ۲۰۰۹ با افت شدیدی در فروش محصولات خود روبه رو شد که دلیل اصلی آن همه گیر شدن گوشی های موبایل بود و افرادی کمتری نیاز به ساعت داشتند. اما آنها دست رو دست نذاشتند و به دنبال ابتکار رفتند و توانستند در سال ۲۰۱۱ مدل جدیدی را در سری برتر (Premier) خود تولید کنند. مدل اترکس(ATRAX). نام این مدل از عنکبوت‌های سمی که در اقیانوسیه یافت می‌شوند گرفته شده است. این مدل طوری به نظر می‌رسید که انگار چهار پایه، بند ساعت را از پشت نگه‌داشته‌اند. علی‌رغم گرانتر بودن نسبت به مدل‌های پیشین، این مدل توانست به سرعت، هم در بازار داخلی و هم در بازار خارجی، به فروش برسد و به ستاره‌ی مدل‌های رومانسون تبدیل شود.

 

 

ویژگی ممتاز برند رومانسون، سبک طراحی نئوکلاسیک ساعت‌های این کمپانی است؛ ساعت‌های رومانسون Romanson در مرز بین دیزاین مدرن و کلاسیک قرار دارند و در عین روزآمدی و مدرن بودن، به پارامترهای سنتی ساعت‌سازی کلاسیک وفادار مانده‌اند. تمرکز ویژه رومانسون در فاز طراحی، بر ارایه پارامترهای متداول ساعت‌سازی کلاس لاکچری در کلاس قیمت میان‌رده استوار است. شاید بتوان استفاده از شیشه تراش‌خورده، استفاده از پوسته صدف به‌عنوان صفحه ساعت و نیز به کار بردن قفل پاپیونی را مهم‌ترین بدعت‌های کمپانی رومانسون در طراحی و توسعه ساعت‌های میان‌رده دانست.

 

اصل یا تقلبی، مسئله این است

کیفیت ساعت های رومانسون اصل زبانزد همه استو اصلا مهمترین عامل محبوبیت این برند در دنیا کیفیت بسیار بالای ساعت مچی های این برند است. اما توجه داشته باشید که امروزه بازار ساعت ایران مملو از نمونه های تقلبی ساعت رومانسون است که بعضا افراد دچار اشتباه شده و کلاه بزرگی بر سر انان گذاشته شده است. به همین جهت هنگام خرید ساعت مچی به این نکته توجه داشته باشید. یکی از راه های تشخیص مد لهای اصلی ساعت مچی رومانسون از نمونه های تقلبی توجه به نوشته های آن است معمولا در نومنه های تقلبی غلط املایی وجود دارد. همچنین ساعت های اصلی رومانسون قدری سنگین تر از نمونه های تلقبی است. این نکته را هم در نظر بگیرید که ساعت مچی رومانسون اصلی صدای تیک تاک نمی دهد. البته ایمن ترین راه برای فهمیدن و اطمینان از اصل بودن ساعت می تواانید از طریق شماره سریال به وب سایت رومانسون مراجعه کنید.

شاخه بندی

بالا