ساخت رولکس در سوئیس


 

به علاوه ، اینجا محلی ست که مونتاژ نهایی ساعت ها، با اجزایی که از سه نقطه دیگر می رسد، و آخرین کنترل کیفی ساعت های تکمیل شده، اتفاق می افتد.

 

دفاتر جهانی رولکس مقر مدیریت، تحقیق و توسعه، طراحی، فعالیت‌های ارتباطی، فروش و خدمات پس از فروش هستند.

 

این پایگاه متشکل از شش بخش فرعی و یک محور اصلی، بزرگترین سایت رولکس است. این سایت همچنین مقر کارخانه ریخته‌گری‌ای است که رولکس در آن آلیاژ طلای ۱۸ عیار مورد استفاده در ساعت‌های خود را تولید می‌کند؛ اعم از طلای زرد، سفید و اِور رُز که آلیاژ طلای صورتی مخصوص و انحصاری رولکس است.

 

این قطعات که اغلب ظریف و دارای هندسه پیچیده‌ای هستند، با دقت چند میکرونی تولید می‌شوند. این فرآیند وسواس‌گونه تولید موجب می‌شود که ۱۰۰ درصد موتورهای رولکس حائز معیارهای مؤسسه رسمی آزمایش کرنومترهای سوئیس (COSC) باشند. مونتاژ و تنظیم موتورها تماماً با دست و توسط اپراتورها و ساعت‌سازان بسیار ماهر انجام می‌شود.

 

مقر Bienne تأسیسات تولیدی موتور ساعت‌های رولکس است. بیش از ۲۰۰۰ نفر در زمینه تولید و مونتاژ صدها قطعه تشکیل‌دهنده موتور رولکس فعالیت می‌کنند.

 

طراحی و تولید صفحه‌ها و نیز فعالیت‌های جواهرشناسی و نصب سنگ‌های جواهر در مقر Chêne-Bourg انجام می‌شود. در اینجاست که به لطف ترکیب جادویی فناوری پیشرفته و تخصص و دانش سنتی صفحه‌سازان، ظاهر ساعت‌های رولکس شکل می‌گیرد.

 

این برند که پیشگام پیشرفت‌های ساعت مچی است، منشاء نوآوری‌های بزرگ و فراوان در عرصه ساعت‌سازی بوده و در طول تاریخ خود، بیش از ۵۰۰ گواهی اختراع را به نام خود ثبت کرده است.

 

 

آزمون پس‌داده و آزمایش‌شده

شرکت‌های معدودی تا به این حد در مسیر برتری، کمال، کشف رویکردهای اصیل و راهکارهای نوآورانه بوده‌اند. ساعت‌های رولکس از آغاز در سخت‌ترین شرایط قابل تصور، از ژرفنای عمیق‌ترین اقیانوس‌ها تا فراز بلندترین کوهستان‌ها، در هوا یا در مسیر مسابقه، خود را اثبات کرده‌اند. و به منظور تضمین اینکه همه ساعت‌های رولکس می‌توانند این انتظارات بالا را برآورده سازند، تک‌تک آن‌ها قبل از خروج از مقر رولکس، در سخت‌ترین شرایط مورد آزمایش قرار می‌گیرند.

 

ساعت‌های رولکس قابلیت‌های خود را از همان ابتدا در سخت‌ترین شرایط متصور ثابت کرده‌اند.

 

اویسترلاک

ضربه‌های ناگهانی و حرکات روزمره - چه رسد به ناهموارترین قله‌ها یا فرو رفتن در بیشترین اعماق - می‌تواند موجب وارد آمدن بیشترین فشارها به بند و قفل هر ساعت شود. اویسترلاک جدید که برای مدل‌های حرفه‌ای رولکس عرضه شده، حین ساخت تحت ۲۶ نوع تست سقوط قرار گرفته است. این قفل همچنین در مخزن‌های کلرین و آب‌نمک شن‌دار انداخته شده وده‌ها هزار بار - حدود سه برابر عمر قفل - در آن باز و بسته شده است تا تضمین شود که حتی در سخت‌ترین شرایط نیز خوب و دقیق کار می‌کند.

 

در مقر Plan-les-Quates، یک روبات سفید و عجیب پشت صفحه نمایش شیشه ای و نشکن به طور شبانه‌روزی یک سری فعالیت‌ها را به پیش می‌برد.

. بازوی مفصلی این روبات که روی پایه محکم شده است ساعت را در معرض مجموعه حرکات تصادفی قرار می‌دهد که در بازه‌های زمانی منظم تکرار می‌شوند. در واقع، روبات حرکات معمول صاحب رولکس را با تقلید حرکات روزمره و حرکت دست وی حین ورزش‌هایی نظیر دویدن شبیه‌سازی می‌کند. بدیهی است که چند ضربه کم‌شدت نیز شبیه‌سازی می‌شود. این روبات به گونه‌ای طراحی شده است که سال‌ها استفاده از ساعت را در یک هفته شبیه‌سازی می‌کند تا طراحان درباره فرضیات خود از رفتار ساعت بازخورد فوری دریافت کنند.

 

آزمایش سخت‌گیرانه قابلیت ضد آب

همه مدل‌های Oyster Perpetual مجهز به قاب اویستر هستند که موتور را به طور بهینه در برابر آب، گرد و غبار و ضربه محافظت می‌کند. هر ساعت اویستر قبل از ارسال برای فروش، در آب غوطه‌ور می‌شود و در معرض فشاری ۱۰ درصد بیشتر - و در مورد قاب ساعت غواصان ۲۵ درصد بیشتر - از فشاری که برای ساعت تضمین شده است،قرار می‌گیرد. این بدان معناست که هر رولکس اویستر نه تنها پتانسیل مقاومت در برابر حداقل ۱۰۰ متر فشار آب را داراست. بلکه در عمل این مقاومت را انجام داده است.

 
 

تست تصادف

ساعت‌های رولکس قبل از خروج از کارخانه باید بیش از ۲۰ تست سقوط مختلف را بگذرانند. سخت‌ترین تست کنترل bélier نام دارد، که واژه‌ای فرانسوی به معنای قوچ است. این تجهیزات اختصاصی آزمون ضربه، ساعت را در معرض اثری معادل ۵۰۰۰ واحد شتاب گرانشی قرار می‌دهد که صدها برابر نیروی تست تصادف خودرو است. ساعت باید پس از این آزمون با حفظ بالاترین استانداردهای حقیقی دقت و ظاهر که در انحصار رولکس است، بدون آسیب بماند و به خوبی کار کند.

 

 • زیادترین اعماق

  تست مخزن پرفشار

   

  به منظور تضمین مقاومت ساعت Rolex Deepsea در برابر آبدر عمق بسیار زیاد ۳۹۰۰ متر (۱۲۸۰۰ فوت)، رولکس همه ساعت‌های خود که در مخزن پیشرفته و مخصوصی ساخته می‌شوند را به طور مجزا آزمایش می‌کند. این مخزن پرفشار از جنساستیل ضد زنگ به طور یکپارچه و با وزن ۱/۳ تُن ساخته می‌شود. این مخزن عمق ۴۸۷۵ متری (۱۶۰۰۰ فوت) از سطح دریا را شبیه‌سازی می‌کند و این حدود ۲۵ درصد بیشتر از عمقی است که روی صفحه ساعت درج شده است.

  در این عمق، فشار وارده بر شیشه و پشت قاب معادل یک وزنه ۴/۵ تنی است. این آزمایش می‌تواند نابودگر باشد؛ یعنی کوچکترین ضعف ساعت منجر به منفجر شدن آن می‌شود. واضح است که همه ساعت‌های Rolex Deepsea که برای فروش عرضه می‌شوند، این آزمایش را با موفقیت پشت سر گذاشته‌اند.

   

  دقت گواهی‌شده

  مُهر سبز

   

  این مهر سبزرنگ که همراه همه ساعت‌های رولکس عرضه می‌شود، نماد جایگاه «کرنومتر ممتاز» است. این طراحی منحصربه‌فرد گواه بر این است که ساعت کنترل‌ها و آزمایشات رولکس را در آزمایشات اختصاصی این شرکت و مطابق با معیارهای آن، با موفقیت پشت سر گذاشته و گواهی رسمی COSC موتور را نیز داراست. این آزمایش بی‌نظیر برای محک دقت کرنوگرافی موتور، ضد آب بودن، خودکوکی و منبع انرژی ساعت، استانداردهای عملکرد را ارتقاء داده و رولکس را به معیاری برای برتری در میان ساعت‌های مکانیکی تبدیل کرده ‌است. این مهر سبزرنگ همراه با ضمانت پنج ساله‌ای است که برای همه مدل‌های رولکس عرضه می‌شود

   

   

   

 

 

شاخه بندی

بالا