G-SHOCK


امتیاز 0.0 از 5 - تعداد 0 رای ثبت شده است.

ناموجود

مشخصات کالا:

 جی شاک گلد

دبل تایم
کرنومتر
چراغ دید درشب
ایام هفته
داراى روز شمار
الارم
بند پیو
قفل سگکی 


ناموجود

ساعت‌های جی شاک، مجهز به امکاناتی برای استفاده گسترده در ورزش هستند. از جمله کرنومتر، قدم شمار، تایمر شمارش معکوس با دقت صدم ثانیه و ...

قابلیت‌هایی مثل شمارش معکوس، شمارش از صفر، قابلیت غواصی، تحمل فشار تا ۲۰ اتمسفر و ... باعث کارآمد بودن ساعت جی شاک می‌شود!

برای مثال، مسابقه‌ای مثل دو صد متر به صدم ثانیه‌ها مختوم می‌شود و در مسابقات رالی و فوتبال و مابقی ورزش‌ها صدم ثانیه‌ها برنده و بازنده را مشخص می‌کنند.

جنگل نوردان و اهالی ورزش‌های کوهستانی و شرایط سخت، به‌خوبی اهمیت دوام ساعت جی شاک در سرما را درک می‌کنند.

اگر ساعت مچی شما در شرایطی مثل برف و یا سرمای زیاد تحملی ندارد پس احتمالا خرید ساعت جی شاک برای شما خیلی حیاتی است.

استفاده از ساعت جی شاک خیال شما را از بابت آسیب سرما و یا گرما به ساعت راحت می‌کند.

ساعت جی شاک شرکت کاسیو با هدف تولید ساعتی که به هیچ وجه خراب نمی شود، تولید خود را آغاز کرد. ساعت جی شاک جز محکم ترین ساعت های دنیا هستند و خرابی بسیار کمی دارند.

جدا از این مسئله، بسیاری از افراد از کوهنوردان گرفته تا افراد عادی، ساعت های جی شاک را دوست دارند و خیلی ها کلکسیونی از آن را در خانه جمع آوری کرده اند. این ساعت مچی معنای جدید به کلمه دوام بخشیده است.

قبل از تولید ساعت های جی شاک در سال 1981، مدیر ارشد شرکت کاسیو فردی به نام Kikuo Ibe بود. او در آن زمان گروهی سه نفره را برای پروژه جی شاک انتخاب کرد و آنها را “تیم خشن” نامید.

او تنها سه شاخص طراحی در ذهن خود برای ساعت مچی که در ذهن داشت ارائه کرد: اولا این ساعت بتواند در هنگام افتادن از ارتفاع 10 متری خراب نشود، فشار آب را در عمق 10 متری تحمل کند و در آخر نیز باتری آن بتواند 10 سال عمر کند.

از لحظه شروع کار تا تولید اولین مدل جی شاک با نام DW-5000C، دو سال طول کشید. Kikuo Ibe و تیم سه نفره اش دشواری های زیادی را در طول این دو سال تحمل کردند.

 

با اینکه تعداد نمونه های اولیه این ساعت از مرز 200 عدد گذشت، اما خروجی نهایی با چیزی که این تیم سه نفره در ذهن خود پرورانده بود، بسیار فاصله داشت.

Kikuo Ibe با الهام از یک توپ پلاستیکی گردان، ایده اولیه ساعت جی شاک امروزی را گرفت.

 

او متوجه شد که مرکز توپ بر خلاف محیط خارجی آن، دچار شوک ناشی از ضربات نمی شود.

او و تیم خود توانستند با استفاده از این ایده، ساعت های مقاوم در برابر شوک و ضربات مختلف را طراحی کنند.

بدنه اصلی ساعت جی شاک خالیست و قسمت های داخلی آن با مواد انعطاف پذیر پوشانده شده است تا در برابر ضربات مقاوم باشد.

حتی بند این ساعت جی شاک نیز به گونه ای طراحی می شوند که در برابر فشار آسیپ پذیری بسیار کمی داشته باشند.

آقای Kikuo Ibe حرف G را که همان شتاب گرانشی زمین است به ابتدای نام این ساعت ها اضافه کرد.

 

یک ساعت ممکن است تحت انواع ضربات در موقعیت های مختلف قرار گیرد، اما Kikuo Ibe فکر می کرد که افتادن ساعت می تواند قوی ترین ضربه ممکن را به ساعت وارد کند.

ساعت اسپرت جی شاک با هدف عدم خرابی در افتادن از هر ارتفاعی ساخته نشده اما قصد طراحان این ساعت این بود که تا آنجا که ممکن است ساعت های جی شاک در اثر افتادن سالم بمانند.

 

نتیجه این شد که این ساعت مچی پس از تولید و عرضه به بازار توسط بسیاری از افراد مورد توجه قرار گرفت. مخصوصا ورزشکاران، نظامیان، ماجراجویان، و همینطور خواننده ها به این ساعت توجه بسیار مثبتی نشان دادند.

 

اولین مدل آنالوگ/دیجیتال این ساعت در سال 1989 و مدل غواصی آن در سال 1993 تولید شد.

اولین ساعت جی شاک با قابلیت کنترل رادیویی، در سال 2000 عرضه شد که می توانست سیگنال های کالیبراسیون را از 6 نقطه جهان دریافت کرده تا دقت اندازه گیری بیشتری داشته باشد.

 

نظر بدهید


0 نظر برای G-SHOCKثبت نقد و بررسی


1 2 3 4 5


بالا